معرفی کاراکترهای جدید Mortal Kombat | قسمت اول: Kronika

نویسنده: likethemonat سه شنبه 28 خرداد 1398

با انتشار Mortal Kombat 11 شاهد تعدادی کاراکتر جدید بودیم که قبل‌تر در دنیای Mortal Kombat حضور نداشتند و برای اولین بار در Mortal Kombat 11 با آن‌ها آشنا شدیم. اما این خدایان و مبارزان که هستند و ریشه وجودیشان چیست؟ هدفشان چیست و دارای چه خصوصیت‌ها و سبک مبارزه‌ای هستند؟ با من همراه باشید تا درباره‌ی شخصیت مورد علاقه‌ی خودم یعنی Kronika بیشتر بدانید.

Kronika; نگه‌دارنده زمان!

زمانی که هنوز Mortal Kombat 11 منتشر نشده بود، تریلرهایی که منتشر می‌شد از حضور کاراکتر جدیدی حکایت داشت. کاراکتری که بسیار مرموز است و قدرت بسیاری دارد و ادعا دارد که همه‌چیز در اختیار اوست! Kronika درحالتی ظاهر شد که انگار دیگر چاره‌ای جز دخالت ندارد. Kronika تابه‌حال در هیچکدام از بازی‌های Mortal Kombat حضور نداشته است و تازه‌ واردِ این بازی محسوب می‌شود. اما این به این معنی نیست که درکل در دنیای Mortal Kombat حضور نداشته است. چون Kronika نگهدارنده زمان است!

kronika

در دنیای Mortal Kombat خدایانی وجود دارند که بعضی از آن‌ها باهم دشمن و بعضی دوست یکدیگر هستند. Kronika خدای زمان است و خط زمانی جهان را در دست دارد و معمار سرنوشت دنیاست. کسی که می‌تواند تعادل زمان را برقرار کند و تمامی اتفاقات را رصد و حتی جابجا کند. جالب است بدانید Kronika رابطه خویشاوندی نیز با بعضی از شخصیت‌های Mortal Kombat دارد. او مادر Shinnok ،خدای مرگ و تاریکی و Cetrion، خدای زندگی و نور است. 

اما دلیل اصلی حضور Kronika در Mortal Kombat 11 چیست؟ در طول تمام نسخه‌های Mortal Kombat یکی از شخصیت‌های ظالم که همه او را می‌شناسید، Shinnok است. در طول این سال‌ها هدف Shinnok در اختیار گرفتن قلمرو زمین بوده است و به همین دلیل کسانی مثل اعضای Raiden ،Special Forces و بسیاری از مبارزان و مدافعان قلمرو زمین در مقابل او قد علم کردند و مانع او می‌شدند. اما در Raiden ،Mortal Kombat 11 پس از شکنجه دادن Shinnok او را می‌کشد، با هدف اینکه به بی‌ثباتی قلمرو زمین پایان دهد. Kronika که شاهد تمام اتفاقات دنیاست وقتی از مرگ Shinnok باخبر می‌شود حضور پیدا می‌کند. او با کشتن پسرش Shinnok توسط Raiden مخالف است چون عقیده دارد با ازبین بردن تاریکی و شر تعادل دنیا بهم می‌ریزد.

kronika

ظاهر و قدرت‌های Kronika

از لحاظ ظاهری Kronika زنی شبیه انسان است که دارای چشمانی آبی است و سرش بدون مو است اما بدن خود را با فلزات طلایی رنگ تزئین کرده است. لباس Kronika سیاه و سفید و طلایی است و اطرافش را نورهایی آبی و طلایی گرفته است. Kronika قابلیت معلق بودن در هوا را دارد و می‌تواند در هوا حرکت کند.

Kronika توانایی دستکاری در زمان و فضا را دارد و می‌تواند افراد را در طول تاریخ فرا بخواند و آنان را به دوران کنونی برگرداند و توانایی این را دارد که فردی مشابه فرد دیگری را بوجود بیاورد و آن فرد جدید یک فضای مشابه را در همان زمان اشغال کند. Kronika تهدید کرده است که کل ساختار زمان را بازنویسی کند و عصر جدیدی بسازد تا تغییراتی را که Raiden با کشتن Shinnok ایجاد کرده است، برگرداند. همچنین او قدرت حمله به دشمنانش با پرتوهای انرژی را دارد که نه تنها باعث زخم‌های وحشتناکی می‌شود، بلکه می‌تواند قربانی‌اش را در یک حباب زمانی به دام می‌اندازد.

شاید اگر Kronika بعنوان کاراکتر قابل مبارزه در Mortal Kombat 11 حضور داشت می‌توانست این بازی را حتی از این هم محبوب‌تر کند و اطمینان دارم خیلی‌ها دلشان می‌خواست مبارزه با Kronika را تجربه کنند و از قدرت‌هایش استفاده کنند. اما شاید پیاده سازی قدرت‌های Kronika در قالب مبارزه به طوری که بازیکن بتواند از آن‌ها استفاده کند، پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. به این نکته که توانایی‌های Kronika عمدتا در قالب پارامتری به اسم "زمان" است و نشان دادن این توانایی‌ها چگونه ممکن خواهد بود؟ 

تگ ها:

mortal kombat 11 mortal-kombat

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.