پس از تیراندازی‌های اخیر در آمریکا ESPN پخش مسابقات Apex Legends را به تعویق انداخت

نویسنده: gojira پنج‌شنبه 24 مرداد 1398

پس از تیراندازی‌های اخیر در شهر‌های El Paso و Dayton، شبکه ورزشی ESPN پخش تورنومنت Apex Legends را به تعویق انداخت.

قرار بود طبق برنامه، تورنومنت Apex Legend از شبکه‌های متعلق به Disney، شامل APC، ESPN2 و ESPNEWS پخش شود. پس از دو تیراندازی که در هفته گذشته با اختلاف زمانی 13 ساعت از یکدیگر رخ داد، این برنامه توسط شرکت Respawn Entertainment سازنده بازی بتل رویال شوتر Apex Legends تغییر کرد.

راد برسلا، خبرنگار شبکه ESPN، در بیانیه‌ای اعلام کرد:" مسابقات Apex Legends که سابقا قرار بود روز یکشنبه 11 آگوست از شبکه ABC پخش شود کنسل شده است." شبکه Bloomberg هم این خبر را موثق دانست و تایید کرد.

طبق این بیانیه، پخش مسابقات برای ادای احترام به قربانیان و حادثه دیدگان تیراندازی‌های اخیر کنسل شده است.

shootings

شبکه ESPN2، مسابقات Apex Legends را در ماه اکتبر باز پخش خواهد کرد. همچنین مسابقات Apex Legends فردا از طریق کانال‌های دیجیتل شبکه ESPN و اپلیکیشن رسمی این شبکه پخش خواهد شد.

دونالد ترامپ و عده دیگری از سیاست مداران آمریکایی خشونت موجود در بازی‌های ویدیویی را عامل اصلی تیراندازی‌های اخیر در تگزاس و اوهایو دانسته‌اند، اگرچه هیچ دلیل علمی‌ای برای اثبات رابطه بین رفتارهای خشونت آمیز در آمریکا و بازی‌های ویدیویی وجود ندارد. در سرتاسر دنیا افراد زیادی به بازی‌های ویدیویی علاقه‌مندند اما فقط در آمریکا شاهد چنین کشتارها و تیراندازی‌هایی هستیم.

در پی این نتیجه‌گیری دونالد ترامپ و دیگر جمهوری خواهان، مراکز خرید زنجیره‌ای Walmart، عکس‌ها و تبلیغ‌های مربوط به بازی‌های ویدیویی را از فروشگاه‌های خود حذف کرده است اما همچنان فروش اسلحه در همه جای آمریکا مجاز است. با ادامه چنین حوادثی در آمریکا، بحث و مجادله درباره بازی‌های ویدیویی و تاثیرات مخرب آن بی‌شک ادامه پیدا خواهد کرد.

تگ ها:

Apex Legends

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

SMART GAMER  | شنبه 26 مرداد 1398
ترامپ که کله خرابه دومندش هم کی بهتون گفته تو کشورتون اسلحه بفروشید ایرانی ها هم اگه تو مغازشون اسلحه میفروختن که دیگه وضعشون بدتر از این ها بود.