فرانسوی پشیمان؛ در مقابل روس‌های تندخو

نویسنده: Milad یکشنبه 5 خرداد 1398

چند روز پیش Ceb بازیکن تیم OG، حین بازی به 2تا از هم‌تیمی‌های روس تبارش کلمات رکیک و نژادپرستانه‌ای را نسبت می‌دهد.

جامعه‌ی Dota 2 به سرعت او را نژادپرست خواندند و به گفته‌های او عکس‌العمل نشان دادند. Solo بازیکن روس‌تبار تیم روسی Virtus.Pro تهدید کرده که اگر Valve به این مسئله رسیدگی نکند به مسابقات EPICENTER ادامه نمی‌دهد و از تورنومنت کناره‌گیری می‌کند؛ که همین اظهارات باعث بالا گرفتن ماجرا شد.

Solo

Solo بازیکن تیم Virtus.Pro

تاکنون Valve سکوت کرده که البته عجیب هم نیست. چند روز پیش به‌روزرسانی جدیدی برای بازی Dota 2 توسط Valve منتشر شد ولی هیچ صحبتی راجع به Ceb نکرده است.
Ceb بعد از حرف‌هایی که زده بود به سرعت عذرخواهی کرد ولی برای بیشتر اعضای جامعه‌ی Dota 2 عذرخواهی کافی نبود. Ceb دیروز در فضای مجازی از شرایطی که در حال حاضر برایش پیش آمده صحبت کرد.
"چیزی که می‌خواهم بگویم راجع به دفاع کردن از خودم یا توجیه چیزهایی که گفته بودم نیست. من مسئولیت حرف‌هایی که زدم را به گردن می‌گیرم. فقط می‌خواهم عذر خواهی کنم و بگویم که چقدر احساس شرمساری می‌کنم. می‌خواهم به اشتباهی که کردم اعتراف کنم و بگویم که دیگز تکرار نخواهد شد."
Ceb حرف‌‌هایش را این‌گونه شروع کرد.
tweet
Ceb از تاثیر مثبت Region اروپای شرقی روی رزومه‌ی ‌موفق خودش گفت. "حالا می‌خواهم برگردم به ‌حرف‌هایی که زدم. مجبور بودم حرف‌هایی که زدم را بارها و بارها دوباره بخوانم. هر بار برایم به یک اندازه شرم‌آور و دردناک است. واقعیت این است که احتمالا جامعه‌ی روس تبار امروز از من عصبانی و ناامید است و من آن‌ها را سرزنش نمی‌کنم. آن‌ها عکس‌العمل محکمی در مقابل حرف‌هایم داشتند و من انتظار چیزی کم‌تر از این را از آن‌ها نداشتم. من نه تنها برای روس‌ها احترام قائل بودم، بلکه بیشتر از بقیه، فرهنگ روسیه را تحسین می‌کردم. می‌خواهم بدانید که من در تمام طول دوران حرفه‌ای خود به جامعه‌ی روس تبار نزدیک بوده‌ام و همیشه برای چیزهای شگفت‌انگیزی که از این جامعه یاد گرفتم و تجربه کردم شکرگزارم." پست کامل Ceb را از این لینک می‌توانید مشاهده کنید.
حالا باید دید که این ماجرا چگونه پایان می‌یابد و Valve چه عکس‌العملی نشان خواهد داد.

تگ ها:

Dota 2 Ceb Solo Virtus.Pro OG Valve

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.