نقد بازی Celeste

نویسنده: likethemonat سه شنبه 20 فروردین 1398

در بازی Celeste هر اتاق چالش جدیدی را ارائه می‌دهد،اما راه حل همیشه یکسان است: پرش.این بازی در عین ساده بودن یک بازی کامل و هیجان انگیز است.

Celeste نمونه بارز یک بازی ساده پرشی می‌باشد که بین گیمرها بازی محبوبی به‌شمار می‌آید. Celeste داستان زن جوانی به اسم مادلین را روایت می‌کند که در سفر به صعود یک کوه است.مادلین از افسردگی و اضطراب رنج می‌برد و ناگهان تصیمیم می‌گیرد به بالای یک کوه غول پیکر صعود کند.مادلین برای غلبه بر کوه باید از صدها اتاق پر از پلتفرم که دارای گودال های پر از خار و دیگر خطرات می‌باشد عبور کند.

Celeste برای پلتفرم های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوتر و نینتندو سوییچ قابل بازی است. 

یکی دیگر از دلایل جذابیت Celeste خلاقیت در مرحله‌ها است که هر بار بازیکن با تله و موانع جدیدی روبرو می‌شود و این چالش ها باعث جذابیت هرچه بیشتر Celeste می‌شود.

درابتدای بازی اطلاعات زیادی در اختیار بازیگران قرار داده نمی‌شود اما در طول بازی کم کم بازیکن درجریان روند بازی و شخصیت مادلین قرار می‌گیرد.داستان عمیق و موزیک‌های تاثیرگذار Celeste را به یک اثر هنری تبدیل کرده است. یکی از نقاط قوت این بازی شخصیت سازی قوی مادلین و طراحی قوی این کاراکتر می‌باشد که باعث ایجاد همزادپنداری بازیکن با مادلین می‌شود. Celeste یک بازی آسان نیست و در طول بازی باید انتظار باخت‌های پیاپی را داشته باشید و پس از آن باید از مرحله ای که در آن شکست خورده اید دوباره شروع کنید و از شکستتان درس بگیرید و سعی کنید دیگر تکرارش نکنید.

Celeste

Celeste

 

Celeste

تگ ها:

Celeste

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.