بازی CS:GO | فوق ستاره‌هایی که در رهبری تیم ناکام بوده‌اند.

نویسنده: Alireza Shams دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
همواره تیم‌های زیادی بوده‌اند که در استفادۀ صحیح از ظرفیت بازیکنان CS:GO شکست خورده‌اند.

تیم North با کنار گذاشتن Casper “cadiaN” Moller که به مدت هشت ماه وظیفۀ رهبری تیم رو در بازی بر عهده داشت، Valdemar “valde” Bjorn، ستارۀ تیم رو به جای اون در جایگاه کاپیتانی قرار داد.تبدیل ستارۀ تیم به کاپیتان، اخیراً بین تیم‌های CS:GO محبوب شده، اما سؤال اینه که آیا واقعاً ارزشش رو داره؟ در این متن سعی کردیم به مواردی اشاره کنیم که این جابه‌جایی بر وفق مراد تیم‌ها نبوده.

بازی CS GO | نقش Snax در Virtus.Pro

(Snax (Virtus Pro

Janusz “Snax” Pogorzelski زمانی که در ترکیب افسانه‌ای Virtus Pro حضور داشت به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا شناخته می‌شد. پس از یک نمایش ناامیدکننده از سمت لهستانی‌ها در فصل سوم ،StarSeries در آوریل 2017، اقدام به جانشینی Filip “NEO” Kubski کرد تا کاپیتان سابق بتونه روی بازی فردی خودش تمرکز کنه.
این تغییر به جز یک صعود به مرحلۀ نیمه‌نهایی PGL Krakow Major در ژوئیه 2017 اصلا کارآمد نبود. لهستانی‌ها تونستن تو مسابقات خانگی نمایش خوبی رو داشته باشن اما بعد از این Event، همون مشکلات قبلی ادامه پیدا کرد. قدرت Snax به اندازۀ قبل نبود و باقی بازیکن‌ها هم با نقشه‌های اون احساس راحتی نمی‌کردن و به نظر می‌رسید به اندازۀ استراتژی‌های NEO قدرتمند نیستن.
Snax بعد از مسابقات ESL New York در سپتامبر 2017 از نقش خودش به عنوان رهبر داخل بازی کناره‌گیری کرد اما Virtus Pro دیگه نتونست این خلأ رو جبران کنه، چیزی که بهش مشهور بود. در نهایت Snax در سال 2018 به mousesports فروخته شد، اما دیگه نتونست بازی همیشگی خودش رو به نمایش بذاره. Snax در دسامبر 2018 به Virtus Pro برگردونده شد، اما این تیم لهستانی هنوز نتونسته در صحنه‌ها به درخشش گذشتۀ خودش رو بیاره.

بازی CS GO | نقش AdreN در Gambit

(AdreN (Gambit

قهرمانی بزرگ تیم Gambit در رقابت‌های PGL Krakow برای بازیکن‌های این تیم مثل رویایی بود که به حقیقت پیوسته. اما در هفته‌های بعد، ارتباطشون رو با Danylo “Zeus” Teslenko که یکی از بهترین رهبران داخل بازی بود قطع کردن تا به خونۀ خودش یعنی Natus Vincere برگرده.
Gambit با دو استعداد نوظهور یعنی Bektiyar “fitch” Bahytov و Abay “Hobbit” Khasenov قرارداد بست. بازیکنی که تونست نمایش فوق‌العاده‌ای داشته باشه و در نهایت جایزۀ MVP مسابقات رو از آن خودش کنه، Dauren “AdreN” Kystaubayev بود که بعد از جدایی Zeus در نقش رهبر تیم به کار گرفته شد.
AdreN تصمیم گرفت تا نقش‌های قبلی خودش رو به fitch بسپره تا این بازیکن جدید بتونه راحت بازی خودشو بکنه. این تعویض در تیم Gambit نتیجۀ مفتضحانه‌ای به دنبال داشت و این تیم تحت رهبری AdreN در سراشیبی سقوط قرار گرفت. اون دیگه بازیکن قابل اعتمادی نبود و در چند تورنومنت دیگه هم نمایش ناامیدکننده‌ای داشت. بهترین نتیجه‌ای که Gambit با رهبری AdreN به دست آورد، رسیدن به مرحلۀ نیمه‌نهایی DreamHack Masters Malmo در سپتامبر 2017 بود.
AdreN رهبری تیم رو در ژانویۀ 2018 به Mikhail “Dosia” Stolyarov سپرد اما دیگه نتونست در سطح قبلی خودش بازی کنه. Gambit در دسامبر 2018 به ارتباط با AdreN خاتمه داد و در حال حاضر AdreN در قالب بازیکن جانشین FaZe Clan به کار خودش ادامه داده.

بازی CS GO | نقش coldzera در SK Gaming

(Coldzera (SK Gaming

Gabriel “Fallen” Toledo شناخته شده ترین بازیکن CS:GO در برزیله. اون نقشی اساسی در گسترش این بازی در کشورش داشته و سال‌ها عنوان یک رهبر عالی رو یدک کشیده. SK Gaming در سال 2017 به هشت مقام قهرمانی در تورهای مختلف رسید، اما سال 2018 رو با نتایج بدی شروع کرد. اوضاع این تیم بعد از مسابقات WESG 2017 در ماه مارس 2018 با رفتن Epitacio “TACO” de Melo بدتر هم شد.
SK Gaming فوراً ستارۀ آمریکای شمالی یعنی Jake “Stewie2K” Yip رو به خدمت گرفت اما از اون‌جا که زبان اصلی تیم پرتغالی و زبان مورد استفادۀ Stewie2K انگلیسی بود با هم به مشکل خوردن. بعد از یک شکست دیگه در IEM Sydney در ماه مه 2018، بهترین بازیکن سال 2016 و 2017 جهان یعنی Marcelo “coldzera” David، نقش رهبری تیم رو از FalleN گرفت تا کاپیتان اسبق بتونه روی بازی فردی خودش تمرکز کنه.
این تغییرات تا یک ماه پایدار بود، اما از اون‌جا که SK Gaming تحت رهبری coldzera به شرایط بهتری نرسید FalleN بار دیگه در ژوئن 2018 بعد از شکست این تیم در تورنومنت‌های بزرگ به جایگاه کاپیتانی تیم برگشت. 

بازی CS GO | نقش Shox در G2

(Shox (G2

جامعۀ CS:GO با تشکیل تیم G2 از اون‌ها انتظار بالایی داشت و هواداران این تیم بهش لقب "ابر تیم" رو دادن. ترکیب این تیم از اسامی بزرگ Counter-Strike در فرانسه شکل گرفته بود: Richard “shox” Papillon، Kenny “kennyS” Schrub، Nathan “NBK-“ Shmitt و Dan “apEX” Madesclaire. این‌ها با تشکیل تیم یه بازیکن با استعداد خوب رو هم به تیم اضافه کردن که اسمش Alexandre “bodyy” Pianaro بود. Shox که ستارۀ بزرگی بود قرار بود در کنار kennyS به رهبری داخل بازی مشغول بشه. سرمایه‌گذاری بزرگی برای این تیم صورت گرفت و اون‌ها وظیفه داشتن نتیجۀ متناسبی بگیرن. اما تنها موفق شدن دو مقام قهرمانی به دست بیارن: The ESL Pro League Season 5 و DreamHack Masters Malmo. به جز این دو مقام، G2 دیگه نتونست به فینال هیچ تورنومنتی برسه. آخرین بازی G2 با این ترکیب در IEM Katowice در فوریۀ 2018 بود. Shox در ماه مارس مُچ دستش رو جراحی کرد و به نیمکت ذخیره‌ها منتقل شد. G2 با یه بازیکن اسپانیایی به اسم Oscar “mixwell” Canellas به عنوان بازیکن جانشین به توافق رسید و NBK هم رهبری تیم رو تقبل کرد. بعدها shox اذعان داشت که می‌خواست apex و NBK رو به خاطر اختلاف عقیده راجع به سبک بازی تیم بیرون بندازه.
این اتفاق بالاخره در ژوئن 2018 افتاد و G2 با نیمکت‌نشین کردن NBK و apEX دو بازیکن دیگه یعنی Kevin “Ex6TenZ” Droolans و Edouard “SmithZz” Dubourdeaux رو به تیم اضافه کرد. این تغییرات هم نتیجه ای نداشت و تنها اعضای باقی‌مانده از "ابر تیم" KennyS و shox هستن که در تلاشن تا G2 رو به اوج برگردونن.

بازی CS GO | نقش NiKo در mousesports و FaZe

(NiKo (mousesports/FaZe

Nikola “NiKo” Kovac یکی از بهترین بازیکن‌های سال 2016 بود که mousesports رو نمایندگی می‌کرد. اما این تیم به هیچ موفقیت چشمگیری در هیچ سطحی از مسابقات دست پیدا نکرد. وقتی که FaZe در تاریخ فوریۀ 2017، NiKo رو به خدمت گرفت با استقبال فوق‌العادۀ هواداران CS:GO روبه‌رو شد چون قرار بود در کنار یکی از بزرگترین اسامی این بازی یعنی Finn “karrigan” Andersen کار خودش رو شروع کنه.
ترکیب جدید FaZe فوراً نتیجه داد و NiKo بالاخره تونست توانایی‌هاش رو به نمایش بذاره. این تیم تونست اولین مقام قهرمانی رو در فصل سوم StarSeries i-League در آوریل 2017 به دست بیاره و این پایان کار نبود. اون‌ها با اضافه کردن دو بازیکن بزرگ دیگه یعنی Olof “olofmeister” Kajbjer و Ladislav “GuardiaN” Kovacs سه مقام قهرمانی بزرگ دیگه و دو مقام نایب قهرمانی رو هم به دست آوردن. اوضاع FaZe بعد از قبول شکست جلوی تیم نه چندان قدرتمند Cloud9 در ژانویۀ 2018 در مسابقات ELEAGUE رو به وخامت رفت و با شکست در فینال بازی‌های IEM Katowice در مارس 2018 مقابل Fnatic نه چندان آماده، بدتر هم شد.
Olofmeister اعلام کرد که به زمان جهت استراحت احتیاج داره و FaZe تونست دو تورنومنت بزرگ رو با استفاده از بازیکن‌های جانشین ببره. اولی با Richard “xizt” Landstrom در IEM Sydney در ماه می 2018 و دومی با به خدمت‌گیری Jorgen “cromen” Robertsen در ESL One Belo Horizonte در ژوئن 2018 بود. Olofmeister بعد از مدتی به تیم برگشت اما FaZe دیگه نتونست نتایج خوبی بگیره و اعضای تیم تصمیم گرفتن تا رهبری داخل بازی رو از karrigan به NiKo بسپرن.
FaZe با هدایت NiKo موفق شد EPICENTER Moscow رو در اکتبر 2018 ببره اما ثبات خوبی برای کسب نتایج خوب نداشت. FaZe با karrigan در دسامبر 2018 قطع ارتباط کرد و با Dauren “AdreN” Kystaubayev به عنوان بازیکن جانشین به توافق رسید. به جز پیروزی در Blast Series Miami در آوریل 2019، این تیم توفیق دیگه‌ای با رهبری NiKo به دست نیاورده و به نظر می‌‎رسه قراره یه رهبر قوی به این تیم اضافه بشه تا NiKo بتونه روی بازی خودش تمرکز کنه.

برای مشاهدۀ اخبار بیشتر در زمینۀ Gaming روی اینجا کلیک کنید.

تگ ها:

CS GO Counter Strike Pro

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.