Dota 2 | حواشی CyberTourism

نویسنده: Milad شنبه 24 فروردین 1398

CyberTourism در Dota 2 :آیا Valve  باید قوانینش را سخت گیرانه تر کند؟

قبلا, (cyber tourists) به تیم‌هایی گفته می‌شد که به LAN-tournaments کشورهای خارجی دعوت می‌شدند و یا انتخاب می‌شدند , در مسابقات شرکت می‌کردند و جزو آخرین نفرات جای می‌گرفتند. (cyber-tourism) را می‌توان اینگونه تعریف کرد که بعد از پیدایش ( DPC (Dota Pro Circuit در Dota 2، به پلیرهایی گفته شد که به دلایل مختلف در تیم‌های خارجی شروع به کار می‌کنند و برای راهیابی به مسابقات Major در Regionهایی به غیر از Region منطقه‌ی خودشان بازی می‌کنند. در حال حاضر تیم Evil Geniuses که یک تیم آمریکایی هست شامل 3 بازیکن اروپایی می‌شود.
آیا cyber tourism چیز بدی است؟
البته که نه. اگه پلیرها نتوانند در Region خودشان موفق باشند، ایده بدی نیست که پلیرها بتوانند شانسشان را جای دیگری امتحان کنند. در این مورد، حتی اگه نتایج خوب و موفقی نداشته باشید، می‌توانید از لحاظ روانی و نکات مثبت خیلی چیزها یاد بگیرید. (برای مثال Dendi که در تیم Tigers بازی می‌کند، در جایی به اینکه چقدر بازیکنان جنوب شرقی آسیا به بازی Dota اهمیت می‌دهند اشاره می‌کند.)
خیلی از بازیکنان CIS Region با بازیکنان اروپایی برای ساخت یک تیم همکاری می‌کنند. (برای مثال اعضای اروپایی به اسم‌های Miposhka و Shachlo توسط یک تیم از دانمارک به کار گرفته شده اند.) قبلا sQreen و Chappie علاوه بر Dendi در مسابقات مقدماتی جنوب شرقی آسیا شرکت کردند و طرفداران متوجه حضور بازیکنان سابق تیم Natus Vincere در آنجا شدند. Axo Moo در کنار Resolut1on برای تیم تایلندی در شمال آمریکا بازی می‌کنند. اخیرا داشتم دنبال Lil و هم تیمی‌هایش می‌گشتم. شرکت های تحت CIS معمولا از بازیکنان خارجی استفاده می‌کنند. از این شرکت‌ها می‌توان Team Spirit و Vega که در حال حاضر با اسم Vega Academy در شمال آمریکا بازی می‌کنند را نام برد که مثل Team Odd و Playmakers Peruvian به موفقیتی دست پیدا نکردند.

شرایط در آمریکا
در حال حاضر در Dota 2 ،6 Region متفاوت برای بازی های مقدماتی DPC tournaments (Manor, Major و The International) وجود دارد. اگر چین و اروپا در Tier 1 قرار بگیرند، در CIS هم تیم Virtus.pro و تعداد زیادی تیم‌های Tier 2 وجود خواهد داشت. تیم‌های Fnatic  و TNC برای دفاع از افتخارات جنوب شرقی آسیا در DPC tournaments مسابقه دادند ولی برای تیم‌های آمریکایی شرایط کمی متفاوت بود.
علاوه بر Evil Geniuses، تیم Forward و J.Storm هم برای مسابقات Major این فصل شمال آمریکا انتخاب شدند. (ixmike88 بازی‌هایش را برای TEAM TEAM در مقدماتی Major در Disneyland شروع می‌کند)، اما J.Storm فقط 1 بار توانسته به جمع 8 تیم برتر دست پیدا کند؛ ولی Evil Geniuses تیم بهتر و با ثبات تری است، اما در حقیقت ترکیب تیمی آن‌ها در این فصل فقط شامل 2 بازیکن از Region منطقه ی خودشان بوده است.
صحنه رقابت در آمریکای جنوبی اکنون در حال توسعه است، ولی تیم‌های منطقه در مسابقات قهرمانی Major هنوز به حالت پایدار نرسیده‌ اند و ثبات ندارند. ممکن است تیم Chaos با ترکیب 3 برزیلی، w33 و MISERY به عنوان کاپیتان تیم، در مسابقات حاضر بشود.

Dota 2 CyberTourism EG

واضح است که Valve می‌خواهد Dota را به عنوان یک ورزش الکترونیکی در تمام این Region ها توسعه بدهد. در آمریکای جنوبی تیم‌های بالا رونده از گروه‌ها زودتر مشخض می‌شوند دلیل این کار این است که در مرحله آخر که The International هست 3 سهمیه برای تیم‌های صعود کننده تخصیص داده شده است. (با  توجه به این مسئله که حتی EG هم نتونست در فصل قبلی به جمع هشت تیم برتر برسد). با این همه این فصل حتی یک DPC tournaments هم در آمریکا قرار نگرفت و فقط 15 تیم برای open major مرتبط با DreamLeague فصل یازدهم ثبت نام کردند. در یکی از مصاحبه‌های مسابقات StarLadder Minor با EternalEnVy از کمبود حریفهای قدرتمند برای بازی‌های تمرینی و تدارکاتی در شمال آمریکا انتقاد کرد. Lil دوباره گفته بود که مدیران شرکت‌های بزرگ آمریکایی به صورت مداوم از بازیکنان خارجی استفاده می‌کنند، ولی آیا قوانین Valve برای بازی‌های مقدماتی منطقه‌ای در همه موارد رعایت شده؟


منطق Valve و برخورد با تیم test123
همین اواخر Valve تیم Forward Gaming را از صعود کنندگان مسابقات Chongqing Major حذف کرد و عنوان کرد که "نمی‌توانید قبل از مسابقات مقدماتی به یک Region دیگر بیایید و بعد از صعود از آن Region خارج شوید. آن‌ها می‌خواستند بدانند که آیا ممکن است انتخاب بشوند، قبل از بازی‌ها وارد Region بشوند و بعد از آن Region خارج شوند و به صورت دائمی در آن Region نمانند. ما به آن‌ها گفتیم که نمی‌توانند این کار را انجام بدهند، به آن‌ها اساس بازی‌های مقدماتی منطقه‌ای را یادآوری کردیم و تصمیم خودمان را تصدیق کردیم و گفتیم که نه ما و نه طرفداران، نمی‌توانیم آن‌ها را به عنوان یک تیم از آمریکای جنوبی قبول کنیم.
تیمی که در زمان بازی‌های مقدماتی به یک Region بیاید، به ضرر آن Region خواهد بود و فقط رشد این Region ها را به مشکل می‌اندازد. اگه اعضای یک تیم در یک جای ثابت زندگی کنند با تیم‌های محلی تمرین می‌کنند و باعث پیشرفت Region و افزایش تعداد طرفداران می‌شوند.

Dota 2 CyberTourism


به گفته‌ی Valve: "در آن تیم فقط Liposa نماینده آمریکای جنوبی بود؛ 4 بازیکن دیگر تیم، ملیتشان برای ایالات متحده بود."
حالا بیایید نگاهی به وبسایت Dotabuff بیاندازیم که تعداد بازی‌ها و آخرین فعالیت‌های 3 بازیکن Evil Geniuses روی سرورهای آمریکایی و اروپایی را بررسی کرده:
"در این فصل، بازیکنان تیم Evil Geniuses به شمال آمریکا آمدند، بازی‌های مقدماتی را انجام دادند و به محل سکونتشان در اروپا برگشتند. همچنین دو تا از آخرین bootcampهای EG در اروپا و چین بود ولی در این مورد بنظر می‌رسد Valve با اینکه بیشتر اعضای تیم در منطقه ای بازی می‌کنند که در آن زندگی نمی‌کنند مشکلی ندارد و از این شرایط راضی است.
حداقل Arteezy, Suma1L و Fly ملیت آمریکایی کانادایی دارند ولی چرا Team Spirit (که فقط یک بازیکنش به نام fng از CIS Region هست) برای بازی‌های مقدماتی Major منطقه CIS بازی می‌کند؟ به همین منظور می‌توانید نگاهی هم به ترکیب فعلی complexity Gaming بیاندازید: 3 بازیکن از جنوب شرق آسیا، 1 اروپایی و فقط 1 آمریکایی. به دلیل مشکلات ویزا آخرین bootcamp تمرینی آن‌ها در اروپا دایر شد، نه در آمریکا.
اگه شما بخواهید برای بازی در مسابقات مقدماتی به آمریکای جنوبی بیایید و بعد از بازی‌ها به محل سکونتتان برگردید (یعنی با تیم‌های محلی بازی نکنید و به پیشرفت Region کمک نکنید) این کار ممنوع تلقی می‌شود ولی آیا این قوانین راجع به آمریکای شمالی هم صدق می‌کند؟
Valve گفته است که قوانین وضع شده اند تا چنین مشکلات و اختلاف ها را حل کند اما شاید برای یک سری از اختلافات عملی نباشد. ایجاد یک سیستم مشخص از قوانین راجع به بازیکنان خارجی Dota می‌تواند خیلی ارزشمند باشد، بنابراین اینطور به نظر نمی‌رسد که Valve دارد صلیقه ای عمل می‌کند. باید برای بازیکنان خارجی محدودیت‌هایی اعمال شود، مثل فوتبال، کمپانی ها و بازیکنان در انتخاب اینکه کجا و برای کدام منطقه‌ی Dota بازی کنند باید آزادی عمل داشته باشند، اما لازم است که قوانین کاملا صریح و واضح باشند. با این وضع اختلافات در جامعه Dota ادامه خواهد داشت. مثلا ppd به Arteezy گفته بود که بیاید در اروپا بازی کنید. یعنی درواقع یک کشمکش بین آن‌ها ایجاد شده بود و این حرف را در جواب Arteezy زده بود. Arteezy گفته بود که یک slot به منطقه آمریکای شمالی اضافه کنید.


Dota 2 CyberTourism Tweet

به نظر شما اگر Evil Geniuses به اروپا بیاید می‌تواند به همان آسانی که در آمریکا صعود می‌کند صعود کند؟

تگ ها:

Dota 2 CyberTourism

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

Solo.Smile  | پنج‌شنبه 20 تیر 1398
سپانسر Dota ۲ میخام گیمر میخایید؟