Dota 2 | استقبال هواداران Dota 2 از Dota Underlords

نویسنده: Alireza Shams شنبه 1 تیر 1398

بازی Underlords را می‌توان نتیجۀ تجربۀ ناموفق بازی Artifact و تجربۀ موفق Auto Chess دانست.

پس از شکست بازی Dota 2-محور Artifact که مایۀ ننگ کمپانی Valve به حساب می‌آید، به نظر می‌آید که Valve این تهدید را تبدیل به فرصتی برای جبران ناراحتی هواداران Dota 2 کرده است. اقتباس Valve از بازی Auto Chess تا به حال توانسته است سقف بازیکنان خود را به عدد 180000 برساند که همین عدد، 3 برابر سقف بازیکنانی است که بازی Artifact توانسته است به ثبت برساند.
بازی Dota Underlords که به تازگی منتشر شده است، نسخۀ شسته و رفتۀ بازی اصلی، یعنی Auto Chess است که از برخی امکانات جانبی نیز بهره می‌برد. هرچند هنوز زمان زیادی لازم است تا ایرادات بازی برطرف شود، اما به نظر می‌رسد که آیندۀ روشنی در انتظار Dota Underlords باشد. محبوبیت این بازی به دفعات زیادی با میزان انتقاداتی که در ابتدای انتشار Artifact از آن بازی شده بود، مقایسه شده است. 

بازی Dota 2 | محبوبیت Dota Underlords

بر اساس آماری که از سوی Steam در اختیار عموم قرار گرفته است، بازی Artifact در بهترین حالت، 60740 نفر بازیکن را به صورت همزمان به خود مشغول کرده است که این عدد پایین با ریزش‌های وحشتناکی نیز روبه‌رو شده است. این بازی کارتی از مشکلات زیادی برخوردار بود که از میان آن‌ها می‌توان به سیستم Cards-For-Money اشاره کرد که برای به دست آوردن کارت‌های بهتر، شما را مجبور به خرج‌کردن پول می‌کرد. این در حالی است که بازی‌های رقیب از قبیل Hearthstone کارت‌های قوی‌تر را در قبال بازی بیشتر، در اختیار بازیکن قرار می‌دهند. کمپانی Valve تغییرات ساختاری و قابل توجهی را جهت بهبود وضعیت این بازی در دستور کار قرار داده است، اما از زمان بهره برداری این تغییرات صحبتی نکرده است.
در حالی که Artifact در باتلاق خود دست و پا می‌زد، بازی Auto Chess در دل هواداران Dota 2 جا باز می‌کرد. بازی‌ای که بر خلاف بازی Artifact به مذاق بازیکنان جدید خوش آمد و نکته‌ای که به نظر جالب می‌رسد این است که چند نفر توانسته‌اند بازی‌ای مرتبط با Dota 2 بسازند که از یکی از بازی‌های رسمی این کمپانی یعنی Artifact بسیار موفق‌تر است.
نسخۀ Auto Chess مربوط به بازی League of Legends به نام Teamfight Tactics که توسط تیم Riot طراحی شده است هم از موفقیت بالایی برخوردار شده است و به نظر می‌رسد رقابت اصلی در این سبک از بازی، میان این 3 رقیب قدرتمند باشد.
برای مشاهدۀ اخبار بیشتر در زمینۀ Gaming روی این‌جا کلیک کنید.

تگ ها:

Dota2 Dota Underlords Auto Chess Artifact

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.