بازی Dota2 | رکوردشکنی Battle Pass پیش از The International 2019

نویسنده: Alireza Shams یکشنبه 22 اردیبهشت 1398

 بسیاری از بازیکن‌های Dota2 هفته‌ها بود که انتظار منتشرشدن این Battle Pass رو می‌کشیدن که در نهایت به خواسته‌هاشون رسیدن.

این Battle Pass از لحاظ کیفیت و جذابیت نسبت به سال‌های قبل سطح بالاتری داره و چالش‌های جالب اون بازیکن‌ها رو پای کامپیوتر میخکوب کرده. کمپانی Valve با انتشار Compendium مربوط به بزرگترین رقابت امسال، مبلغ 1,600,000$ رو به عنوان جایزۀ پایه تعیین کرد که ظرف مدت کوتاهی به علت خریداری Battle Pass توسط طرفداران این بازی، چند برابر شد و همچنان در حال افزایشه. برای نشون دادن رشد جایزۀ این تورنومنت کافیه بدونیم که در حالی که نگارنده به دنبال تهیۀ این متنه، حجم جوایز رشدی 551 درصدی نسبت به آغاز فروش Battle Pass داشته. کمپانی Valve طبق روال از پیش اعلام شده 25% از پول دریافتی از فروش Battle Pass رو به جایزۀ بزرگ The International 9 اختصاص می‌ده که با افزایش میانگین تعداد بازیکن‌های Dota2 از 474000 در سال 2018 به 523000 در سال 2019 احتمال شکستن رکورد جوایز این بازی‌ها رو هم داره. مسابقات The International در سال 2011 به صورت سالانه و با جایزۀ 1,600,000 دلاری شروع شد اما با سیاست گذاری جدید Valve در سال 2013 که شراکت طرفداران این بازی رو در تعیین حجم جوایز به دنبال داشت این مبلغ جوایز به رقم عجیب 25,532,177$ در سال 2018 رسید. 

بازی Dota2 | انتشار Battle Pass پیش از The International 9

در آپدیت جدید دیالوگ‌های محبوب قدیمی به دیالوگ‌های مخصوص جدید اضافه شده و شما می‌تونید در آخر بازی‌ها بهترین بازیکن زمین رو از تیم برنده انتخاب کنین. البته مواردی هم هست که فقط مختص خریداران Battle Pass امساله. این بازیکن‌ها می‌تونن قبل از شروع بازی تصمیم بگیرن که MMR اون بازی دو برابر حالت عادی محاسبه بشه یا نه. علاوه بر این می‌تونن روی بازی شرط ببندن. اگه از یه Immortal چند عدد گیرشون بیاد می‌تونن با بازیافت اون‌ها شانس خودشون رو برای به دست آوردن یه Immortal جدید توی یه Treasure دیگه امتحان کنن. قابلیت انتخاب Role قبل از شروع بازی و Tip کردن رو هم باید به موارد قبل اضافه کنیم. اما خارج از محیط بازی مشتریان Battle Pass می‌تونن به اون Heroیی که دوست دارن رأی بدن تا یه Arcana براش طراحی بشه. علاوه بر این، توانایی جلوگیری از هم‌تیمی شدن با بازیکن‌هایی که علاقه‌ای بهشون ندارن هم به مشتریان Battle Pass اضافه شده و در کنار اون می‌تونن بازیکن‌هایی رو در بخش Party Finder اضافه کنن تا با یه کلیک همه رو به Party دعوت کنه. Setهای جدید و یه Event جدید و کلی قابلیت‌های جدید هم در دسترس بازیکن‌ها قرار گرفته. به نظر نگارنده، همۀ این عوامل از اونجا که با کیفیت و گستردگی بالاتری نسبت به سال‌های قبل دور هم جمع شدن و چالش‌هایی دست‌یافتنی‌تر از قبل رو در اختیار بازیکن‌ها قرار دادن باعث محبوبیت عجیب Battle Pass امسال شدن. هرچند هنوز انتقادات زیادی به Valve بابت عدم رسیدگی به مشکلات این بازی وارده، اما جذابیت بازی به اندازه‌ای بالا هست که مورد غضب بازیکن‌ها قرار نگیره.

برای مشاهدۀ اخبار بیشتر در زمینۀ Gaming روی اینجا کلیک کنید.

تگ ها:

Valve Compendium Prize Pool

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.