نگاهی بر تورنومنت ESL

نویسنده: Milad پنج‌شنبه 2 خرداد 1398

ESL چیست؟

ESL یا Electronic Sports League، یک لیگ ورزش‌های الکترونیکی است که از سال 1997 تاسیس شده است. با 2,600,000 نفر عضو تاکنون، دلیلی بر این شده تا از ESL به عنوان یکی از بزرگ‌ترین لیگ‌های بازی‌های ویدیویی نام برده شود. ESL، بسیاری از تورنومنت‌ها و رویدادهای مربوط به بازی Dota 2 را سازماندهی می‌کند.

EMS One 

سری مسابقات ESL Major Series One یا همان EMS One، که در گذشته به عنوان لیگ برتر بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شده، توسط اپلیکیشن RaidCall حمایت مالی می‌شد و هدف از برگزاری آن شناخت برترین تیم‌ها و بازیکنان بازی Dota 2 در اروپا بوده است.

ESL One

بازیکنان و تیم‌های شرکت کننده در ESL One که جایگزین لیگ EMS One شده، برعکس لیگ EMS One، از سرتاسر دنیا گرد هم می‌آیند و در قالب یک تورنومنت ورزش‌های الکترونیکی با هم رقابت می‌کنند. ESL شامل بازی‌هایی همچون Dota 2 ،Counter Strike: Global Offensive و Battlefield 4 می‌شود. محل برگزاری رقابت‌های ESL هرساله از استادیوم‌های ورزشی سرتاسر دنیا انتخاب می‌شوند. اولین دوره از این مسابقات بعد از تغییر از EMS به ESL، بین 28 و 29 ژوئن سال 2014 در استادیوم Commerzbank Arena شهر فرانکفورت آلمان برگزار شد. تورنومنت با حضور 8 تیم، با  ترکیب چند تیم که به صورت مستقیم دعوت می‌شوند و تیم‌های دیگر برای کسب جواز حضور در تورنومنت به مسابقات صعود کرده بودند، برگزار شد.

ESL شهر بیرمنگام

می‌رسیم به آخرین تورنومنت ESL امسال که درشهر بیرمنگام انگلستان برگزار می‌شود. از امروز باری دیگر 12 تیم برای شرکت در رقابت‌ها، در استادیوم Arena Birmingham گرد هم می‌آیند و برای قسمتی از جایزه‌ی 300,000  با هم رقابت می‌کنند.
8 تیم به صورت مستقیم به تورنومنت دعوت شده و 4 تیم باقی مانده به نمایندگی از منطقه‌ی جغرافیایی خود به مسابقات صعود می‌کنند.


قوانین تورنومنت:


مرحله‌ی گروهی
  • مرحله‌ی گروهی بین 28 تا 30 مه برگزار می‌شود.
  • تیم‌ها به 2 گروه شش شامل 6 تیم تقسیم می‌شوند.
  • مرحله‌ی گروهی به صورت Best of 2 انجام می‌شود.
  • 2 تیم برتر به Upper Bracket مرحله‌ی حذفی صعود می‌کنند.
  • تیم‌های سوم و چهارم در Lower Bracket جای می‌گیرند.
  • 2 تیم آخر هر گروه از تورنومنت حذف می‌شوند.
مرحله‌ی حذفی
  • راند اول Upper Bracket در 30 مه برگزار می‌شود.
  • بازی‌ها به صورت 2 حذفی انجام می‌شوند.
  • به غیر از بازی فینال، همه‌ی بازی‌ها به صورت Best of 3 هستند.
  • بازی فینال به صورت Best of 5 انجام می‌‍شود.

جایزه‌ی تورنومنت به صورت زیر بین 12 تیم تقسیم می‌شوند:

ESL Prize Pool


12 تیم شرکت کننده درتورنومنت به 2 گروه A و B تقسیم می‌شوند:

Group A

Group B

همانطور که مشاهده می‌کنید، این مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار می‌شود و بهترین‌های هر Region در این تورنومنت با هم رقابت می‌کنند.

تگ ها:

ESL Dota 2 Birmingham

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.