بازیکن ناشنوای بازی Fortnite توانست بعنوان اولین زن به FaZe Clan بپیوندد

نویسنده: Han Solo دوشنبه 7 مرداد 1398

تیم FaZe Clan سال خوبی نداشته است اما بنظر می‌رسد با اضافه شدن یک بازیکن حرفه‌ای Fortnite که یک زن ناشنوا است، شرایط درحال تغییر کردن است.

این بازیکن، با نام مستعار EwOK، دیشب پس از مسابقات جهانی Fortnite، که در نیویورک برگزار شده بود، در صفحه توئییتر خود خبر ورودش به Faze Clan را منتشر کرد. EwOk با بارگذاری ویدیویی از خودش به زبان اشاره ورودش به تیم را اعلام کرد و با همایت و نظرات مثبت و تبریک از سوی هوادارانش مواجه شد.
این اتفاق بزرگی برای FaZe است. روستراین سازمان شامل گیمرهای حرفه‌ای در بازی‌های مختلف مانند Fortnite، Counter- Strike و PUBG می‌شود و همه این بازیکن‌ها مرد هستند. این مسئله به وفور در صنعت ورزش‌های الکترونیکی به‌چشم می‌خورد. زنان معمولا به سختی می‌توانند در جامعه مردسالار اسپانسر خوبی پیدا کنند. این حرکت از سوی یک تیم سرشناس می‌تواند قدم بزرگی برای آینده زنان در ورزش‌های الکترونیکی باشد.
امروز صبح FaZe Clan بطور رسمی این خبر را در توئیتر خود تایید و ویدیوی EwOke به زبان اشاره را بازپخش کرد. EwOK هم‌اکنون درحال شرکت در فینال مسابقات جهانی Fortnite در نیویورک  است و FaZe یکی از رقیبانش است. در ویدیوی منتشر شده، EwOk به زبان اشاره می‌گوید:" دوره‌ی دختران گیمر فرا رسیده است. FaZe EwOK."

EwOk Fortnite

درست است که این خبر اعتبار و خوش نامی FaZe Clan را بهبود می‌بخشد، اما اوضاع این تیم چندان خوب نیست. در ماه می، Tfue، بازیکن حرفه‌ای Fortnite از FaZe شکایت کرد و گفت شرایط قرارداد با این تیم او را در مضیقه قرار می‌دهد و اجازه بستن قرارداد با اسپانسرها را به او نمی‌دهد و 80% سود درآمدش را از او می‌گیرد.
علاوه بر این، چند ماه پیش معلوم شد که FaZe با یک بازیکن زیر 18 سال قرارداد بسته است. بنا به گفته Tfue، تیم FaZe نه تنها با H1ghsky1، استریمر 11 ساله Fortnite قرار داد بسته، بلکه "درباره سن او دروغ گفته" و "خانواده‌اش را ترقیب به این‌کار کرده است."

FaZe Clan

هیچ کدام از این مسائل نباید از اهمیت کار EwOk کم کند، اما دید منفی جامعه گیمرها با FaZe Clan قابل انکار نیست و این احتمال وجود دارد که صرفا قرار است از EwOk به عنوان یک بدل برای جذب نظر مساعد مردم استفاده کنند.
بهرحال، نشان داده شدن نه تنها برای گیمرهای زن، بلکه برای گیمرهایی با ناتوانی جسمی مسئله مهمی است که در چند سال اخیر مورد توجه بیشتری واقع شده است. هیجان EwOk و بازخورد مثبت هواداران نشان می‌دهد که جامعه esport می‌تواند از توجه به اقلیت‌ها بهره ببرد. امید است که بعد از این حرکت FaZe Clan، جسارت دیگر تیم‌ها برای بستن قرارداد با گیمرهای در اقلیت بیشتر شود.
 

تگ ها:

Fortnite FaZe Clan

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.