بازی Fortnite | از نصب بازی تا الفبای بازی

نویسنده: Alireza Shams سه شنبه 17 اردیبهشت 1398
اگه قراره به عنوان یه تازه‌ کار به سراغ بازی Fortnite برین، این نکاتی که براتون توی این متن آوردیم می‌تونه بهتون کمک کنه تا اولین تجربۀ بازی Fortnite برای شما جذاب‌تر و ساده‌تر باشه. امیدواریم که به دردتون بخوره!
برای نصب این بازی روی PC باید از این راه پیروی کنین:

به صفحۀ اصلی وبسایت Epic Games مراجعه کنین و بعد از ثبت نام در این وبسایت، با پیدا کردن بازی Fortnite در صفحۀ اصلی روی اون کلیک کنین و سپس Epic Games Launcher رو نصب کنین و بعد از ورود، با نام کاربری و تأیید شرایط، با انتخاب آدرس نصب فایل‌ها روی گزینۀ Install کلیک کنین و تا پایان کار Install صبر کنین.

شما نمی تونین چیزی رو از Spawn Island همراه خودتون به داخل بازی ببرین.

وقتی که در Spawn Island حاضر می‌شین با کلی اسلحه، مهمات و مصالح ساختمونی مواجه می‌شین که می‌تونین توی همون محیط ازشون استفاده کنین اما نمی‌تونین اونا رو با خودتون به داخل بازی اصلی که در Fortnite Map هست ببرین. Spawn Island یه جورایی محل تمرین و دست‌گرمی محسوب می‌شه تا با پیدا شدن 100 نفر بازیکن آمادۀ بازی و یک دقیقه صبر، فرصت آمادگی رو برای شرایط بازی پیدا کنین.

تا جایی که می‌شه برای پریدن از Battle Bus صبر کنین.

بازی Fortnite | Battle Bus

بوق Battle Bus به محض این‌که شرایط برای پریدن شما آماده بشه به صدا در میاد اما اگه صبر کنین تا بازیکنای دیگه زودتر از شما از اتوبوس پایین بپرن احتمال بقای شما در بازی از اونجا که با حریفای کمتری در ابتدای بازی روبه‌رو می‌شین بالاتر می‌ره و اگه بتونین به ساختمونا و جاهای مناسبی در اطراف محل فرودتون یه سر بزنین می‌تونین از یه Loot بخور نمیر بهره‌مند بشین.

Glider شما خودبه‌خود باز می‌شه.

بعد از پریدن از Battle Bus وقتی در حال سقوط آزاد هستین این نکته رو بدونین که با رسیدن به یه ارتفاع مشخص از زمین گلایدر شما به صورت اتوماتیک باز می‌شه و فقط با فرود شما بسته می‌شه. پس بهتره آمادۀ فرود در کنار محلی که توش Loot مناسب پیدا می‌شه باشین.

قبل از مصرف Shield Potionهای بزرگ، از کوچیک‌ترها استفاده کنین.

بازی Fortnite | Shield Potion

با گشتن در Map با بطری‌های کوچیک و بزرگ آبی رنگی مواجه می‌شین که به اندازۀ 25 و 50 واحد باعث تقویت سپر محافظ شما می‌شن. نکته‌ای که باید بهش توجه بشه اینه که اگه سپر شما به اندازۀ 50 واحد یا بیشتر قدرت داشته باشه دیگه نمی‌تونین با بطری های 25تایی اون رو افزایش بدین اما این محدودیت برای بطری 50 تایی وجود نداره پس بهتره قبل از این‌که سراغ مصرف نوشیدنی‌های غیرالکلی 50 تایی بریم، اول از شر 25تایی‌ها خلاص شیم.

Assault Rifleها و SMGها برای شروع کار خیلی مناسبن.

کار با Assualt Rifleها و SMGها برای تازه کارها راحت‌تره و برای مثال استفاده از Sniper Rifleها در فاصلۀ زیر 75 متر تقریباً بی مصرفه. با این‌که این اسلحه در دوربرد و Shotgun در فاصلۀ نزدیک خیلی کاربردی‌تر هستن اما من حیث المجموع این Assault Rifleها و SMGها هستن که توی درگیری نسبتاً نزدیک تأثیر خودشون رو نشون می‌دن.

به مرغوبیت مهمات توجه کنین.

بازی Fortnite | Rarity

اسلحه‌‌های خاکستری مثل نقل و نبات جاهای مختلف ریختن، میزان کمیابی و مرغوبیت اسلحه‌ها به ترتیب با رنگ‌های سبز، آبی، بنفش و طلایی مشخص شدن. اسلحه‌های RPG و SCAR فوق‌العاده قدرتمندن پس حواستون باشه که کشکی کشکی از کنارشون رد نشین. در ضمن با گشتن توی Inventory خودتون می‌تونین قدرت اسلحه‌ها رو با همدیگه مقایسه کنین تا تصمیم مناسبی برای نگه داشتنشون بگیرین.

با هدفون بازی کنین.

اگه برای بازی از یه جفت هدفون نه‌چندان داغون استفاده کنین می‌تونین با تشخیص صدای پای بازیکنا متوجه بشین که قراره از کدوم سمت به شما نزدیک بشن. با تکیه به این صداها شما می‌تونین خودتون رو برای یه نبرد تک به تک آماده کنین چون مسأله مرگ و زندگیه!

قبل از Heal کردن برای خودتون حفاظ بسازین.

بازی Fortnite | Walls And Covers

همیشه!همیشه و همیشه قبل از Heal کردن دور خودتون دیوار بسازین چون برای این‌که به خودتون رسیدگی کنین به زمان نیاز دارین و نمی‌تونین حرکت و یا تیراندازی کنین. پس اگه تو تیررس دشمن باشین ممکنه داستان یکم پیچیده بشه. 

اگه از ارتفاع بیشتر از 3 طبقه روی زمین بیافتین Damage می‌خورین.

حواستون باشه که پریدن از ارتفاع عواقب دردناکی داره: آرتروز، فراموشی، سردرد، حالت تهوع و ... پس اگه هوس ساختن یه سازۀ بلند رو کردین یادتون نره سطح شیبدار توش به کار ببرین تا برای جابه‌جایی به مشکل نخورین. 

 سعی کنین تو درگیری تو ارتفاع بالاتری نسبت به حریفتون باشین.

بازی Fortnite | Upper Ground

با حضور تو Mapی که 100 نفر توش در حال دویدن به اطراف هستن پناه بردن به ارتفاع کار معقولیه که با انجام دادنش دست بالا رو تو بازی خواهید داشت. با طراحی مناسب یه ساختمون می‌تونین برتری تاکتیکی خودتون رو نسبت به دشمن حفظ کنین.

درختا رو به طور کامل نابود نکنین.

بازی Fortnite | Trees

با این‌که درختا یه منبع ضروری برای به دست آوردن چوب محسوب می‌شن اما از ریشه قطع کردنشون باعث می‌شه شما به راحتی تو معرض دید دشمن قرار بگیرین و خدای نکرده چشم بخورین. پس بهتره وقتی Health درختا به 50 رسید از خیرشون بگذرین و سراغ درخت بعدی برین.

نشستن باعث می‌شه صدای پای شما به حداقل برسه.

یکی از بهترین راه‌های قرار گرفتن تو موقعیت‌های بهتر از حریف اینه که یواشکی کار کنیم. وقتی شما به صورت خم شده روی زانو به اطراف حرکت کنین صدای کمی تولید می‌کنین که قدرت مانور شما رو برای قایم شدن از دید حریف بالا می‌بره.

تقریباً همه چی رو می‌تونین با تبرتون بشکنین.

هرجا گیر کردین و یا احساس کردین سازه‌ای چیزی سد راهتون شده می‌تونین اون رو با استفاده از تبرتون خرد و خاکشیر کنین. البته حواستون باشه در صورتی که دایرۀ قرمز رنگی رو روی تصویرتون دیدین این معنی رو می‌ده که سر و صداتون یکم زیاده و بازیکنایی که در اون اطراف باشن می‌تونن از حضورتون مطلع بشن.

با رفتن به بخش LOCKER شما می‌تونین ظاهرتون رو تغییر بدین.
بازی Fortnite | Locker

 هر چیزی که با مسائل ظاهری کاراکترتون در ارتباط باشه رو می‌تونین تو قسمت LOCKER تغییر بدین. Skinها، Banner Iconها، Gliderها، Harvesting Toolها، Loading Screenها، Contrailها، Emoteها، Danceها و Sprayها و الباقی رو می‌تونین تو این قسمت انتخاب کنین و ما هم قضاوتتون نمی‌کنیم!

می‌تونین هر بار یکی از چالش‌های روزانه‌تون رو عوض کنین.

بازی Fortnite | Challenges

چالش‌های روزانه، هر روز تغییر می‌کنن اما اگه با یکیشون حال نکردین می‌تونین عوضش کنین و اونی رو که دوس دارین انتخاب کنین. پس بهتره که قبل از بازی کردن یه سر به چالش‌ها بزنین و ازشون با خبر بشین. 

از Playground Mode برای آشنایی با Map استفاده کنین.

یکی از عوامل اساسی توی موفقیت بازیکنا آشنایی با گوشه و کنار Map بازیه که بهشون اجازه می‌ده حرکاتشون رو بر اساس عوامل طبیعی اطراف تنظیم کنن و شرایط رو به نفع خودشون تغییر بدن. 

خودتون رو به Harvesting در طول حرکت عادت بدین.

بازی Fortnite | Harvesting

با اینکه دقت تیراندازی معمولاً عامل اصلی توی پیروزی نبردها محسوب می‌شه اما توی بازی Fortnite ساختمون سازی هم از اهمیت خاصی برخورداره. پس چه بهتر که در طول مسیر سرتون رو با Harvest کردن چوب و دیگر اجزای مورد نیاز گرم کنین.

امیدوارم که این متن بتونه بهتون کمک کنه، چون اگه نتونه هیچ چیز دیگه‌ای نمی‌تونه!

حالا که با فوت و فن بازی آشنا شدین برای شرکت در مسابقۀ بزرگ واج روی اینجا کلیک کنید.

تگ ها:

Tips Beginners Guide Install

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.