معرفی بازی Gato Roboto

نویسنده: Han Solo دوشنبه 13 خرداد 1398

در بازی Gato Roboto گربه‌ها جان انسان‌ها را نجات می‌دهند.

به محض این که بازی Gato Roboto را شروع می‌کنید، می‌فهمید با چه نوع بازی‌ای سر و کار دارید. از لحظه‌ای که شما کنترل  Kiki ( گربه اصلی بازی) را در دست می‌گیرید، می‌بینید که حرکات بازی به وضوح از بازی Metroid الهام گرفته شده است. موسیقی متن بازی، دشمنان، نقشه‌ها و حتی تصاویری از جهان همه از این بازی کلاسیک الگو برداری شده است. و در این الگو برداری Gato Roboto توانسته ویژگی‌های خوبی را بازسازی کند اما نتوانسته هویت منحصر بفردی از خود داشته باشد.

پس از پاسخ به یک سیگنال خطر از یک سیاره بیگانه، Kiki و کاپیتان انسانی او سقوط می‌کنند. کاپیتان سفینه شما به دلیل آسیب‌های ناشی از ضربه، قادر به حرکت نیست، بنابراین Kiki باید با کشف و دستیابی به توانایی‌ها و سلاح‌های جدید همه را نجات بدهد. شما می‌توانید از دیوار بالا بروید و به عنوان یک گربه پرش کنید، اما پوشیدن لباس روباتی به شما امکان دسترسی به سلاح‌ها و سلامتی را می‌دهد که فرصتی برای مبارزه ایجاد می‌کند. داستان بازی جذاب است، کاپیتان شما که انسان است به شما دستور می‌دهد در حالی که نمی داند آیا Kiki که یک گربه است، حرف‌های او را درک می کند یا نه. شما با کشف ضبط‌های متنوع و دقیق درباره آنچه که در سیاره بیگانه اتفاق افتاده است اطلاعاتی کسب می‌کنید، این روند داستانی شما را به یک مبارزه نهایی می‌رساند و پایان رضایت بخشی برایتان رقم می‌زند.

شخصیت Kiki پرش‌ها و تیراندازی‌های خوبی انجام می‌دهد، که داشتن توانایی‌های بالا در مبارزه با دشمان ریز و درشت قابلیت کارآمدی است. نبرد با رئیس‌ها هرگز شما را به چالش نمی‌کشد، اما من زمان خوبی را از طریق گشت و گذار در مناطق مختلف به دست آوردم و پیشرفتم را پیگیری کردم، هرچند این نقشه دارای نقایصی است. دیدن نقشه کامل ممکن نیست و فقط مکان محل فعلی شما را نشان داده می‌شود، و همچنین اسرار آن را کمی بیش از حد پنهان می‌کند. من نقشه کامل را تماما تکمیل کردم، اما برای پیدا کردن چند اسرار آخر بدون راهنمایی و اشاره به جای خاصی، تلاش کردم.

بجز این موارد ناامیدکننده، دنیای Gato Roboto به خوبی طراحی شده است. شما بیش از حد عقب نشینی نمی‌کنید و ارتقاها همه ارزشمند است، اما قبلا آن‌ها را دیده اید. وسایل اساسی موجود هستند، مانند موشک، پرش دوگانه و سلاح هسته‌ای، و آن‌ها با سرعت کافی تحویل داده می‌شود که تجربه روند بازی را به حرکت در می‌آورد. تنها ارتقاء واقعی بازی، یک پرش در هوا است که به شما امکان غیر قابل شکست بودن موقت را می‌دهد، که به شدت در مبارزات بزرگ مورد نیاز است و به جهت دهی کلی بازی سرعت می‌بخشد.

جنگ‌های بزرگ یکی از نقاط قابل توجه این بازی است که هرکدام مهارت‌ها و توانایی تیراندازی شما را به چالش می‌کشد. آن‌ها به اندازه کافی چالش برانگیز هستند که هرکدام شما را به چند بار تلاش وادار کند، اما خیلی سخت نیست که اعصاب شما را خراب کند و تعادل بین سختی و روند بازی رعایت شده است.

بازی Gato Roboto

بازی Gato Roboto

بازی Gato Roboto

بازی Gato Roboto

بازی Gato Roboto

بازی Gato Roboto

هنگامی که به نقطه بدون بازگشت بازی می‌رسید هشدار منصفانه‌ای دریافت می‌کنید که منجر به مبارزه نهایی می‌شود، اما برای من ناراحت کننده بود که نمی توانستم پس از پایان مرحله نهایی، بازی را ادامه دهم یا حتی به بخش‌های ذخیره شده قبلی برگردم . این بازی بطرز ناامیدکننده‌ای یک سفر کوتاه مدت است ، در زمانی کمتر از چهار ساعت، حتی با کاوش بیش از حد، می‌توانید بازی را تمام کنید. کوتاه بودن زمان، سرعت زیاد و هیجان انگیزی به بازی می‌دهد، اما قبل از اینکه فرصتی برای ایجاد هویت جدیدی فراتر از Metroid ایجاد کند به پایان می‌رسد.

نقص اصلی Gato Roboto در گیم پلی یا طراحی آن نیست، بلکه در حس آشنایی و بعضی اوقات تکراری بودن آن است. بازی Metroid به یک دلیل یکی از بازی‌های ویدیویی محبوب بحساب می‌آید: یک قالب فوق العاده با ارزش برای کشف یک جهان تعاملی است. بازی Gato Roboto برخی از بهترین بخش‌های Metroid را تقلید می‌کند، اما در عناصر مهم مانند ارتقاء‌های هیجان انگیز نیز کوتاه می‌آید. به غیر از پیچ و تاب جالب بازی کردن به عنوان یک گربه، Gato Roboto به نوبه خود کمی کارآیی کمی دارد و به شما احساس تکرار یک بازی معقول که قبلا انجام داده اید را می‌دهد.
 

تگ ها:

Gato Roboto

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.