معرفی بازی Harry Potter: Wizards Unite

نویسنده: Han Solo دوشنبه 3 تیر 1398

بازی Harry Potter: Wizards Unite یک بازی واقعیت افزوده ساخت شرکت Niantic است که جهان جادویی هری پاتر را به دنیای ما می‌آورد.

در سال 2016 استودیو Niantic Labs با ساخت بازی Pokemon Go، نشان داد که واقعیت افزوده چقدر می‌تواند هیجان‌انگیز، سرگرم کننده و صد البته خطرناک باشد. البته اگر استفاده‌ی درستی از این سبک داشته باشید، از لحظه‌به‌لحظه‌ی آن لذت خواهید برد. حال پس از گذشت چند سه سال Niatic Labs به کمک شرکت برادران وارنر، بازی اندروید و آیفون Harry Potter: Wizards Unite را عرضه کرده است. یک بازی واقعیت افزوده دیگر که سعی دارد تجربه‌ی متفاوتی را در دسترس کاربران قرار بدهد. بازی آیفون و اندروید Harry Potter: Wizards Unite، از نظر داستانی شاید آنطور که باید و شاید داستان خاصی را ارائه ندهد، اما در طول بازی رویدادهای داستانی مختلفی برای بازیکنان تدارک دیده شده است. حتی ساختار بازی هم براساس یک داستان پیش‌فرض طراحی شده است.
در این بازی شما باید به‌دنبال Foundableها بگردید. Foundableها شامل کاراکترها، آیتم‌ها و اشیاء هنری از جهان هری پاتر یا همان جهان جادوگری است که پا به سرزمین انسان‌ها گذاشته است. حال شما به ‌واسطه‌ی نقشه‌ی GPS و دوربین گوشی موبایل یا تبلت‌تان باید این موارد را پیدا کنید. برای پیدا کردن Foundableها هم باید مدام در محیط‌های اطراف خانه یا سطح شهر در حال گشت‌وگذار باشید. زمانی‌که یک Foundable را پیدا می‌کنید، در نقشه‌ی بازی یک علامت مشخص نمایان می‌شود و باید آن را انتخاب کنید. با انتخاب کردن علامت مورد نظر دوربین گوشی موبایل شما فعال می‌شود و باید به حرکت دادن گوشی موبایل، پازلی که را که برای‌تان در نظر گرفته شده است، حل کنید. پس از انجام این کار هم باید شخص، آیتم یا آرتیفکت مربوطه را آزاد کنید و به‌جهان جادوگری بفرستید. شاید تمامی این موارد و یادگیری‌شان برای شما سخت باشد، اما در ابتدای بازی یک بخش تمرینی برای شما در نظر گرفته شده است که بخوبی می‌تواند شما را با حال‌وهوای بازی آشنا کند. Foundableها در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار گرفته‌اند. هر دسته‌بندی، شخصیت و آیتم‌های مرتبطی دارد. برای مثال Foundable هاگرید در گروهی قرار گرفته است که در آن می‌توانید آرتیفکت و آیتم‌های مربوط ‌به وی را تماشا کنید که درواقع آن‌ها هم سایر Foundableهای این گروه هستند. به‌همین ترتیب سایر شخصیت‌ها هم در دسته‌های مختلفی قرار گرفته‌اند.

بازی Harry Potter: Wizards Unite

البته پیدا کردن Foundableها فقط بخشی از گیم‌پلی بازی اندروید و آیفون Harry Potter: Wizards Unite است. بخش دیگر مربوط  به‌نبردهای کوآپ بازی می‌شود که باید درکنار سایر جادوگران جهان بازی قرار بگیرید و دشمنان خود را از بین ببرید. در بازی آیفون و اندروید Harry Potter: Wizards Unite سیاه‌چاله‌هایی با ‌نام Fortress وجود دارد که در این مناطق دشمنانی با سطح‌های مختلف وجود دارند که باید آن‌ها را از بین ببرید. همچنین بعضی از Foundableهای بازی هم متعلق به این مناطق هستند. در واقع شما با پیدا کردن Foundableها و انجام چالش‌های مختلفی که برایتان درنظر گرفته شده است باید سطح خود را ارتقا دهید تا بتوانید به Fortressها دسترسی داشته باشید. در این بازی سطح‌های بازیکنان در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند. در ابتدای بازی Profession یا سمت شما در پایین‌ترین سطح قرار دارد و با ارتقای خود می‌توانید به‌ آخرین دسته که پروفسور است، برسید. هر دسته‌بندی جادوهای مختص‌به خودش را دارد و تجربه‌ی متفاوتی را کسب می‌کنید.
این بازی موبایل توانسته سبک و سیاق فیلم‌ها و کتاب‌های هری پاتر را حفظ کند و توجه لازم را به جزئیات جذاب‌کننده بازی داشته باشد. بطور مثال شما می‌توانید نوع، رنگ واندازه چوب جادویی خود را انتخاب کنید و در یکی از چهار گروه اصلی مدرسه هاگوارتز طبقه‌بندی شوید. تریلر نمایشی این بازی برای شما در پایین قرار داده شده است.

 

تگ ها:

Harry Potter Warner Bros

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.