چطور بازی‌های کنسول PS4 خود را آپدیت کنیم

نویسنده: Han Solo سه شنبه 4 تیر 1398

بازی با کنسول PS4 حتی برای کسانی مثل من که به استفاده از دسته عادت ندارند تجربه هیجان‌انگیزی است، اما گاهی اوقات سازندگان بازی تصمیم می‌گیرند آپدیت جدیدی اضافه کنند که مشکلات بازی را رفع کند. خوشبختانه آپدیت کردن بازی‌های PS4 کار راحتی است. ساده‌ترین راه انتخاب دانلود اتوماتیک است که در حین استفاده از کنسول یا در حالت standby دانلود برای شما انجام می‌شود. حالت دیگر آپدیت دستی بازی‌های انتخابی است که اول آپدیت را دانلود و پس از آپدیت می‌کنید.

روش اول: آپدیت اتوماتیک

1

1.    کنسول PS4 خود را با فشار دادن دکمه روی دسته روشن کنید.
اگر پیامی روی صفحه ظاهر شد، دوباره دکمه را فشار دهید. در قسمت بعد دستگاه از شما می‌پرسد که "چه کسی از این دسته استفاده می‌کند؟" پروفایل کاربری خود را انتخاب کنید و دکمه X را فشار دهید.

2

2.    دکمه بالا را روی دسته فشار دهید و وارد بخش "settings" شوید.
دکمه settings نارنجی و سفید است و با علامت آجار فرانسه مشخص شده است. شما می‌توانید این گزینه را بین power options و trophies menu options پیدا کنید. با استفاده از دکمه‌های شست دست چپ صفحه را هدایت کنید تا به settings برسد، سپس دکمه X را روی دسته فشار دهید تا وارد این بخش شوید.

3

3.    در منوی انتخاب‌ها پایین بیایید تا به "system" برسید.
گزینه "system" بین " accessibility" و " initialization" قرار دارد. دکمه X را فشار بدهید تا به این بخش دسترسی پیدا کنید.

4

4.    در منوی انتخاب‌‌ها پایین بیایید تا به " automatic downloads and uploads" برسید.
این گزینه، دومین گزینه از بالا، بین " system information" و " voice operation settings" قرار دارد. دکمه X را فشار دهید تا وارد این بخش شوید.

5

5.    تیک بخش " application update files" را بزنید.
با زدن دکمه X روی دسته پس از رسیدن به " application update files"  آپدیت اتوماتیک بازی‌ها و برنامه‌ا برای شما فعال می‌شود. بخش " application update files" بین " saved data”" و " install automatically" قرار دارد.

6

6.    وارد منوی " power settings" شوید.
دکمه O را دوبار فشار دهید تا به منوی settings برگردید، سپس پایین بیایید تا گزینه " power settings" را ببینید. دکمه X را فشار دهید تا به این منو دسترسی پیدا کنید.

7

7.    حالت دلخواه خود در هنگام استراحت را انتخاب کنید.
گزینه دوم موجود در منو با نام "set functions available in rest mode" را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود بازی‌های شما حتی درحالت standby کنسول PS4 آپدیت شود. اگر از راه دور بازی می‌کنید باید گزینه " enable turning on of PS4 from network" را نیز انتخاب کنید.

8

8.    قبل از خاموش کردن کنسول PS4 خود را در حالت استراحت قرار دهید.
دکمه وسط دسته را نگه دارید سپس با استفاده از کلیدهای مخصوص شست دست چپ، پایین بیایید تا به گزینه " power" را انتخاب کنید و پس از آن " put PS4 in standby mode" را انتخاب کنید.

روش دوم: آپدیت دستی بازی‌ها

1

1.    برنامه مورد نظر خود را از منوی اصلی انتخاب کنید.
بعد از روشن کردن PS4 و ورود به اکانت خود، از دکمه‌های شست دست چپ استفاده کنید تا بازی‌ای که می‌خواهید آپدیت کنید را پیدا کنید.

2

2.    از طریق گزینه‌های منو بدنبال آپدیت‌ها بگردید.
پس از انتخاب بازی مورد نظر، دکمه options روی دسته خود را فشار دهید و  " check for update" را از منو انتخاب کنید.

3

3.    اگر بازی آماده آپدیت هست وارد بخش دانلودها شوید.
اگر آپدیتی موجود باشد شما با پیامی به صورت " An update file for this application is available" مواجه می‌شوید. سپس با زدن دکمه X می‌توانید وارد صفحه دانلود شوید.
اگر بازی مد نظر شما نیاز به آپدیت نداشته باشد، کنسول PS4 به شما اطلاع می‌دهد.

4

4.    بازی را انتخاب و دانلود کنید.
در صفحه دانلود، شما می‌وانید لیست کاملی از آپدیت‌های موجود برای برنامه‌ها و بازی‌های خود را ببینید. بازی‌ای که می‌خواهید آپدیت شود را با زدن دکمه X انتخاب کنید و تصمیم خود را تایید کنید.

  • توجه داشته باشید که زمان آپدیت بستگی به سایز فایل آپدیت دارد.
  • شما در حین آپدیت می‌توانید همچنان به بازی ادامه بدهید.
     

تگ ها:

PS4

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.