ساخت نسخه موبایل بازی League of Legends

نویسنده: Han Solo پنج‌شنبه 2 خرداد 1398

شرکت بازی سازی Riot Games تصمیم دارد یکی از محبوب ترین بازی‌های دنیا، League of Legends، را به بازار موبایل بیاورد.

به گفته یکی از خبرنگاران رویترز، نسخه موبایل بازی League of Legends در دست ساخت است.
هر دو شرکت Tencent Holdings و Riot نظری حول این مسئله نداده اند اما رویترز در گزارش خود گفته است:" یکی از منابع داخلی Tencent و Riot گفته بیش از یک سال است که روند ساخت نسخه موبایل League of Legends شروع شده است." همچنین یک منبع مجزا، به نقل از رویترز، بیان کرده که احتمال انتشار نسخه موبایل League of Legends تا پایان امسال کم است.

League of Legends

رویترز در ادامه داده‌های مالی این بازی را از Statista گرفته است که فروش سال گذشته League of Legends را 1.4 میلیارد دلار(!!) اعلام کرده است. این رقم نسبت به فروش سال قبل 21 درصد کاهش یافته اما هنوز هم به هیچ وجه رغم کمی نیست. آوردن بازی‌ای مثل League of Legends، که 10 سال قدمت دارد، برای Riot و Tencent سرمایه گذاری سودآوری خواهد بود. طبق آمار رویترز، بازی‌های موبایل 57% کل بازی‌های انجام شده در چین و 36% کل بازی‌ها در بازار آمریکا را در سال 2018 را در دست داشتند.
به نظر می‌رسد اوضاع League of Legends به خوبی قبل نیست و شرکت Riot بشدت نیاز به راه‌های جدید برای جذب طرفداران خود دارد، با توجه به اینکه League of Legends تنها بازی Riot است.
تاثیر League of Legends بر بازار ورزش‌های الکترونیکی (esport) غیر قابل انکار است. از آمار بازدیدکنندگان شبکه Twitch گرفته تا میزبانی یکی از بزرگترین رویدادهای esport در سال 2016، فرزند خلف Riot Games از زمان تولدش در سال 2009 قله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری فتح کرده است. شرکت‌های Blizzard و Valve، سردمداران این عرصه قبل از ورود Riot Games، هم اکنون در این مسابقه پشت League of Legends قرار دارند.
با اینکه هیچ شکی در اهمیت بالای League of Legends نیست، اخیرا شکایت‌های زیادی از شرکت Riot توسط کارکنان آن شده است. به تازگی بیش از 150 نفر از کارکنان Riot طی یک اعتراض دست جمعی به سیاست‌های شرکت، میز کاری خود را ترک کرده اند.
 

تگ ها:

Riot Games League of Legends LOL

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.