مرحله‌های بازی Mario Maker 2 حتی در حالت آفلاین از خطر پاک شدن در امان نیستند

نویسنده: Han Solo پنج‌شنبه 3 مرداد 1398

چه به‌علت وجود مشکل گرافیکی، چه محتوای نامناسب و یا توهین‌هایی که سازندگان بازی را شگفت‌زده می‌کند، شرکت Nintendo ممکن است به هر دلیلی مراحل بازی Mario Maker را پاک کند.

این عمل می‌تواند عصبی کننده باشد اما در گذشته مراحلی که از قبل زیر نظر نینتندو آپلود شده بود از این قاعده مستثنی بودند، حداقل ما این‌طور فکر می‌کردیم. اخیرا مشخص شد که حتی در حالت آفلاین هم امکان حذف شدن مراحل بازی Mario Maker 2 وجود دارد.

Mario Maker 2

در یکی از ویدیوهای بازی Mario Maker 2، روشی برای رسیدن به بالاترین رکورد امتیاز در این بازی با استفاده از سیاه چاله‌ها معرفی شد. سیاه چاله‌ها - فضاهایی با مشکل فنی که در آن می‌توان لایه‌های آیتم‌ها را چندین برابر کرد – اولین بار در Mario Maker کشف شدند و تصور می‌شد در نسخه دوم این بازی حذف شده باشند، تا این‌که هفته گذشته توسط Icay، یکی از یوتیوبرهای معروف حالت جدیدی از سیاه‌ چاله‌ها پیدا شد  که در پایین می‌توانید مشاهده کنید:

با چند حرکت ساده هرکسی می‌توانست یک سیاه چاله در Mario Maker 2 درست کند که به آن‌ها قابلیت ساخت تله‌ی آتشین، تیرهای چرخان و چندین حالت دیگر که بدون استفاده از خطای سیستم قابل ساخت نیستند را می‌داد. حالت سیاه چاله به بازیکنان Mario Maker 2 ین امکان را می‌داد که با وسایل عجیب و امکانات بیش از اندازه همه مراحل را با بهترین امتیاز پشت سر بگذارند و در بازی هرج‌ومرج ایجاد کنند. بعد بازی را ذخیره کنند و به منوی اصلی برگردند و حتی برای مراحل آفلاین با این پیام مواجه شوند:

Mario Maker 2

بله، بازی Mario Maker 2 به‌نحوی "فایل خراب" پیدا کرده و مرحله شما را بدون امکان برگشت پاک کرده است. درست است که رد کردن بعضی مراحل کار سختی نیست و می‌توان آن‌ها را دوباره تکرار کرد، اما راجع به مراحل سخت‌تری که پس از چندین ساعت تلاش توانسته‌اید از آن عبور کنید و در نهایت جلوی چشمانتان پاک شود نمی‌توان همین را گفت.
با یک جست‌و جوی سریع می‌بینید که کسان زیادی هستند که با پیام "فایل خراب" مواجه شده‌اند، کسانی که مراحلی را از دست داده‌اند که پس از چندین بار تلاش توانسته بودند از آن‌ها رد شوند. طبق شواهد این پیام ممکن است در حین ذخیره کردن یا آپلود کردن ظاهر شود که به بازیکن اجازه می‌دهد به بازی برگردد و مشکل احتمالی را حل کند، اما زمانی که Mario Maker 2 اجازه می‌دهد بازی را ذخیره کنید و به منوی اصلی برگردید و سپس پیام را نشان دهد، آن مرحله بطور کامل پاک شده است. ممکن است فکر کنید بازی در حالت آفلاین امن است، اما در این شرایط این‌طور که معلوم است ممکن است مراحل حتی قبل از رسیدن به سرور نینتندو پاک شوند.
همین اتفاق برای مراحل دانلود شده هم رخ می‌دهد. ممکن است مرحله‌ای را دانلود کنید تا بصورت آفلاین بازی کنید اما از دستگاه نینتندو سوئیچ و بازی Mario Maker 2 شما پاک شود. علی رغم وجود این مشکلات، بازی Mario Maker 2 توانسته از مرزهای خلاقیت نسخه اول عبور کند و ارزش بازی کردن، حتی با احتمال پاک شدن مراحل، را دارد.
 

تگ ها:

Mario Maker 2 Super Mario Nintendo

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.