بازی PUBG Mobile به چهارصد میلیون دانلود رسید

نویسنده: Ehsan "dArKy" Ajami یکشنبه 26 خرداد 1398

نسخه گوشی بازی PUBG شرکت چینی Tencent Games که PUBG Mobile  نام دارد و در ایران هم طرفداران بیشماری را معطوف به خود کرده، بر روی گوشی‌های iOS و Android به رقم 400 میلیون دانلود و 50 میلیون کاربر آنلاین در روز رسید.

بازی PUBG Mobile برگرفته شده از بازی محبوب و آغاز کننده پدیده Battle Royal در سال‌های اخیر PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS است که برای PC  و کنسول‌ها ارائه شده بود. شرکت Tencent Games ناشر بازی PUBG Mobile مخاطبان ویژه خودش را پیدا کرده و با 400 میلیون دانلود و 50 میلیون کاربر آنلاین در روز بی شک اهداف جدیدی برای خود تعریف کرده اند. این رقم در حالی به دست آمده است که در کشور چین (شرکت Tencent Games  در سال 1998 در این کشور فعالیت خود را آغاز نمود) بازی PUBG Mobile حق انتشار ندارد. البته Tencent Games در این مدت سعی کرد با توجه به قوانین کشور چین بازی را تغییر دهد و برای مخاطبان چینی خود بازی جدید به نام Heping Jingying (به معنی بازی برای صلح) که با سبک و سیاق بازی اصلی است را منتشر کرده است  البته به لطف سیاست‌های ضد تروریستی ارتش چین موضوع این بازی کاملا متفاوت است.
 


1

در گزارشی که یک آنالیزور از تعداد کاربران فعال بازی PUBG Mobile قبل از حذف شدن از بازار چین به Reuters داده بود ،به رقمی معادل با 70 میلیون کاربر در این کشور اشاره شده بود که حال بازی نسخه جایگزین می‌تواند سالانه 1.16 تا 1.45 میلیون دلار درآمد داشته باشد.


بازی PUBG Mobile در سال 2019 فعالیت خود esport (ورزش‌های الکترونیکی) هم شروع کرده است. جوایز مسابقات PUBG Mobile Club Open 2019 در ماه اردیبهشت با همکاری شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند همراه Vivo به عنوان اسپانسر، به 2.5 میلیون دلار رسید.
مسابقات ESL Mobile Open به اسپانسری شرکت AT&T همراه با مسابقات PUBG Mobile India Series را هم نمی‌توان از قلم انداخت. نکته جالب این است شرکت Tencent Games، خود را برای مسابقات Esport بازی Heping Jingying (بازی برای صلح) هم آماده می‌کند.

نسخه PC بازی PUBG در سال 2019 به خودی خود ابعاد گسترده‌ای از بازیکنان ، تیم‌ها ، لیگ‌ها و مسابقات را در مناطق مختلف دنیا به خود اختصاص داده است. تا کنون مجموع جوایز به 2.69 میلیون دلار رسیده است. مسابقات The 2019 PUBG Global Championship که در ادامه امسال برگزار خواهد شد به تنهایی 2 میلیون دلار جایزه خواهد داشت.
 

تگ ها:

PUBG Mobile

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.