بازی PUBG در چین خاتمه یافت 

نویسنده: Han Solo پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1398

ممکن است PlayerUnknown's Battlegrounds  یکی از بزرگترین بازی‌های جهان باشد، اما یکی از شرکت‌های حامی آن، Tencent، تصمیم دارد که این بازی را در چین متوقف کند.

با وجود اینکه کشور چین یک بازار بزرگ برای این بازی محسوب می‌شود - 70 میلیون مشتری چینی روزانه PUBG Mobile را بازی می‌کنند - Tencent بازی را تعطیل کرده و یک نسخه وطن پرستانه آن جایگزین شده است.
استدلال Tencent این است که امتناع دولت چین از خرید در برنامه درMobile  PUBG مانع دسترسی کاربران به برخی اقلام می‌شود. در پاسخ بازی جایگزینی به نام Game for Peace، برای کسب رضایت دولت چین و با توجه به مقررات سختگیرانه دولت مقرر شده است که در آن تغییرات سوسیالیستی در PUBG Mobile ایجاد شده است. به گزارش رویترز ، Tencent بازی  Game for Peace را به عنوان یک بازی تیراندازی تاکتیکی توصیف کرد که با اشاره به نیروی هوایی چین،" از جنگجویان آبی پوش در آسمان که برای حفظ فضای هوایی کشور ما تلاش می‌کنند، قدردانی می‌کند ."
تغییرات شامل عدم وجود خون و صحنه‌های وحشیانه در Game for Peaceاست، و شخصیت‌ها وقتی که کشته می‌شوند از روی زمین بلند شده و برای شما دست تکان می‌دهند. با این حال، تحلیل‌گر Cui Chenyu گفت: Game for Peace  بجز در این یک مورد "تقریبا دقیقا همان" PUBG است. او گفت: "گیم پلی، پس زمینه، طراحی گرافیک و شخصیت‌ها، تقریبا یکسان هستند."علاوه بر این، بازیکنان گزارش کرده اند که پیشرفت‌های آن‌ها  از PUBG به Game for Peace منتقل شده است.

pubg china

از سوی دیگر Tencent می‌گوید این دو بازی متعلق به "ژانرهای بسیار متفاوت" هستند. مسئله پیچیده تر از این حرف‌ها است، زیرا Tencent مالک سهام در Krafton ،شرکت منتشر کننده PUBG (که قبلا با نام Bluehole شناخته می‌شد) است و دارای مجوز منحصربفرد برای انتشار PUBG در چین می‌باشد با اینحال نام تجاری PUBG را مستقیما در اختیار ندارد. یک سخنگوی Krafton به رویترز گفت که شرکت ناشر این بازی به وضعیت PUBG در چین نگاه کرد و در حال حاضر تصمیم ندارد نظری در اینباره بدهد.

Game For Peace

PUBG Mobile در غرب در سال 2018 راه اندازی شده است و به زودی با یکی دیگر از بازی‌های battle royale  به او ملحق خواهد شد: EA اخیرا اعلام کرد که Apex Legends به تلفن همراه می‌آید .

تگ ها:

PUBG

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.