جایزه بگیران Esport در نیمه اول سال 2019 (بخش  اول)

نویسنده: Ehsan "dArKy" Ajami دوشنبه 17 تیر 1398

60 میلیون دلار از اول سال 2019 در بین مسابقات 10 بازی تقسیم شده است و تیم‌های خیلی از سازمانهای ورزش‌های الکترونیک (Esport) سهم زیادی را به خود اختصاص داده اند.

بر طبق آمار منتشر شده از Esports Earnings ، ده تیم برتر هر کدام تا به حال بالای 625 هزار دلار درآمد داشته‌اند و 3 تیم بالایی جدول درآمدشان از مرز یک میلیون دلار هم گذشته است.

این نکته را در ذهن داشته باشیم که در رابطه با آمار نیمه اول سال صحبت می‌کنیم و مسابقات بزرگی در ادامه سال برگزار خواهد شد از جمله مسابقات The International بازی Dota 2 که جوایزش هر روز با فروش Book بازی در حال افزایش است و مسابقات Fortnite World Cup که 30 میلیون دلار جایزه به تنهایی در آن به بازیکنان  برتر تعلق خواهد گرفت. حال به با توجه به آمار به دست آمده در نیمه اول سال  که صرفا جوایز مسابقات است، نگاهی به 10 سازمان پردرآمد بیاندازیم.

10. تیم Virtus.pro : درآمد 627 هزار دلار


تیم Virtus Pro


بیشتر درآمد این تیم از مسابقات Dota 2 به دست آمده و نکته جالب در مورد این میزان جایزه این است که Virtus.pro تا به حال قهرمان تورنومنت‌ها نشده و بهترین نتیجه‌اش در رتبه دوم در The Chongqing Major 2019 و DreamLeague Season 11 به علاوه رتبه سوم در EPICENTER Major 2019 است. تیمی که زمانی  تورنومنت‌های بازی CS:GO را پشت سر هم قهرمان می‌شد، اکنون فقط 27 هزار دلار از این بازی درآمد داشته است .

9. تیم Ninjas in Pyjamas : درآمد 693 هزار دلار


تیم NIP


این تیم هم بیشتر درآمدش را از بازی Dota 2 با رقمی حدود 440 هزار دلار بود که بیشترین مقدار آن را از مسابقات StarLadder Minor و  OGA Dota PIT Minor بوده است.دومین بازی که NIP در آن موفق به گرفتن جایزه شده، بازی CS:GO با رقم 181 هزار دلار در مجموع بوده که بهترین مقام آن‌ها رتبه سوم در مسابقات BLAST Pro Series: Miami بود.

8. تیم TnC Gaming : درآمد 703 هزار دلار


تیم TnC Gaming


تمام درآمد TnC Gaming در سال 2019 از تیم Dota 2 این مجموعه به‌دست آمده است که بیشتر آن هم مبلغ 500 هزار دلار از مسابقات WESG بود، 75 هزار دلار از مسابقات Asia Pacific Predator League و 80 هزار دلار هم برای جایگاه چهارمی در EPICENTER Major 2019 به آنها تعلق گرفت.
 

تگ ها:

nip virtus.pro dota2 cs:go overwatch Pubg fortnite TnC Gaming

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.