مروری بر بازی Tropico 6

نویسنده: Han Solo دوشنبه 12 فروردین 1398

 بازی Tropico 6 برای افرادی که از نظارت لذت می‌برند ساخته شده است.

این بازی یک نوع شهرسازی طنزآمیز است که در آن همه‌ی شهروندان Banana Republic یا جمهوری موز شبیه‌سازی شده‌اند.شما یک معدن قرار می‌دهید و پس از آن رفت وآمد کارگران سازنده را به محل ساخت‌وساز تماشا می‌کنید.کارگران معدن را درحال حفر برای بدست آوردن طلا یا زغال‌سنگ در این محل تازه تاسیس تماشا می‌کنید و پس از بدست آوردن مواد خام ،انتقال آن‌ها به کارخانه توسط عده‌ی دیگری از همکاران را تماشا می‌کنید.

وقتی اوضاع بر وفق مراد باشد یک روند آرامش بخشی بر جزیره‌ی شما حکم‌فرماست.وقتی اینطور نباشد شما شروع به گشتن موبه‌موی نقشه می‌کنید تا مشکل را پیدا کنید.چرا معدن هنوز ساخته نشده؟چرا کارگران در محل ساخت‌وساز نیستند؟چرا محموله انتقال داده نشده؟چرا کشتی‌ها هنوز به اسکله نرسیده‌اند؟کشتی باربری بعدی تا 6 ماه آینده نمی‌رسد و اگر من این مبادله را زودتر انجام ندهم نیروهای Axis اعلام جنگ می‌کنند چون در انتخابات از آن‌ها برای گرفتن رای استفاده کردم ولی به قولم عمل نکردم.

شبیه‌سازی متمرکز و منحصربه‌فرد به این معناست که کوچک‌ترین کوتاهی ‌ها می‌تواند تبدیل به مشکلات بزرگی شود و رفتار شهروندانتان در سیستم کلی جزیره بی‌تاثیر نیست -به همین دلیل حالت sandbox در این بازی به شما اجازه می‌دهد گزینه‌های زیادی برای انتخاب بین چندین جزیره داشته باشید-در اکثر بازی‌های مجموعه Tropico بهترین بخش بازی انجام ماموریت‌های کابینه‌ای است که در آن نیازهای بخصوصی شما را مجبور به کنار آمدن با شرایط می‌کند.

Tropico 6

در حالت sandbox می‌توانید به سرعت معقول و مورد قبولی جزیره‌ی خودتان را گسترش دهید،سرسختانه در قطب‌های اقتصادی جدیدی شروع به فعالیت کنید.فرقه‌های مختلف سیاسی را تشویق به صلح و آشتی کنید و قدرت‌های خارق‌العاده داشته باشید.شما فضا و آزادی کافی را برای رشد و پیشرفت در دوره‌های مختلف را دارید.اما ماموریت‌ها-که بصورت منظومه‌ای حماسی از ماجراجویی‌های گذشته توسط همراه مورد اعتماد شما Penultimo نقل می‌شود-چالش‌های هیجان‌انگیزی برایتان ایجاد می‌کند.

هرکدام از این ماموریت‌ها روی یکی از ویژگی‌های بازی تمرکز می‎کند.گاهی این ویژگی پخش شدن تبلیغات است،گاهی چالش‌های مربوط به تورسیم،برقراری تعادل در ردابط بین‌المللی یا حتی مزایای همکاری با دزدان دریایی.این مورد آخر از هیجان‌انگیزترین چالش‌ها است.هنگامی که در یک جزیره‌ی متروکه بازی را شروع می‌کنید هیچگونه منابع طبیعی قابل استفاده برای شما وجود ندارد پس باید مواد خام غارت کنید و از آن اجناس سودمند تهیه کنید.سیستم حمله ناگهانی یک ابزار قدرتمند جدید است که می‌تواند مواد سودمند،افراد مهاجر و در دوره‌های بعدی تبلیغات مفید و نقدهای توریست‌ها را برای شما مهیا کند.

اگر حمله‌ی ناگهانی نکته منفی قابل ذکری داشته باشد این است که سیر نزولی خاصی ندارد. قدرت های خارجی به طور سنتی دید بدی نسبت به دزدان دریایی دارند ، اما در این بازی، که به طور خاص در روابط بین الملل سرگرم کننده است، اینطور نیست. شما با سرقت آثار ملی مشهور مانند کلیسای جامع Saint Basil و "خود کاخ سفید"در بین مردم اعتبار منفی بدست می‌‌آورید، اما توجه به این مسئله زمانی که همین مردم با شما تماس می گیرد تا شما را ملزم به انجام برخی کارهای کوچک کنند کم می‌شود.

Tropico 6

البته همه‌ی ماموریت‌ها موفقیت‌آمیز نخواهند بود.یکی ازماموریت‌ها که در آن El Presidente یک آزمایش بزرگ برای از بین بردن مشکل مسکن را راه اندازی کرد، بنظر امیدوارکننده می‌آمد، اما در عمل فقط به معنای کار کردن زیاد و ساختن خانه‌های کم کیفیت و درنتیجه جذب نظر منفی منجر شد. شهروندان می توانند اعتراض کنند و حتی شورش کنند، اما درست مانند ابرقدرت ها، آن‌ها را بسیار راحت می‌توان متقاعد کرد حتی اگر سقف بالای سرشان نباشد.

با این وجود، در مواردی که مأموریت ها بیش از حد سخت می‌شوند، شما را مجبور به انجام اقداماتی می‌کند که تعادل ظریف رشد اقتصادی را از بین می‌برد. اگرچه تقسیمات سیاسی همیشه قابل کنترل بنظر می‌رسند، خرابی‌های مالی یک خطر فوری است، به ویژه هنگامی که در مسیر پیشرفت در دوران جدیدی باشید. من چندین باراز سود راحت به کاهش غیرقابل کنترل رسیده‌ام، زیرا به لطف برخی از درخواست های مضحک رهبر یکی از جناح‌ها نگهداری و دستمزد ، سود حاصل از تولیدات من را از بین برده است.

در واقع، Tropico تقریبا بیش از حد گسترده و بی رحم است که یک بازی طنزآمیز بحساب بیاید، اما نامربوطی بیش از حد آن منجر به برخی ماموریت سرگرم کننده می‌شود کمدی را به صحنه می‌آورد. به عنوان مثال، کمونیست ها به من دستور می دهند که مذهب، بانک ها و املاک را از بین ببرم. این منجر به خشم سرمایه داران می شود. تنها چیزی که می تواند آنها را آرام کند؟ ساخت یک زمین گلف است.

Tropico 6

Tropico 6 توسط استودیوی سری جدید Limbic Entertainment توسعه داده شده است، اما شما از خود بازی متوجه این تغییر نخواهید شد. سیستم همان سیستم دوره Tropico 5 است، سخنرانی‌های سیاسی و حالت‌های کاری Tropico 4 دوباره تکرار می‌شود و در چند ویژگی جدید طراحی شده برای پیچیدگی زنجیره های عرضه و تنوع سیستم ها به آن اضافه شده که Tropico 6 را زیباتر از گذشته کرده است - سری Tropico همیشه بسیار زیبا بوده‌است.

در نهایت، این مجموعه هنوز برای افراد تماشاچی ساخته شده است. سازنده.کارگر معدن و همکارانش،کارگر کارخانه. از زمانی که به یاد می‌آورم این افراد ازTropico 3 تا الان کارهای یکسانی را انجام می‌دهند و من از همان موقع تا خیلی وقت دیگر قرار است کارکردن آن‌ها را تماشا کنم.تریلر Tropico 6 را در اینجا می‌توانید ببینید.

تگ ها:

Simulation game Tropico

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.