جدال ترامپ با چین | تعرفه‌ها و تأثیر آن‌ها روی لوازم Gaming

نویسنده: Alireza Shams یکشنبه 5 خرداد 1398
با افزایش تنش میان ایالات متحده و چین طی ماه‌های اخیر در زمینۀ اقتصادی، قیمت کنسول‌‌ها و لوازم جانبی Gaming در آستانۀ تغییر قرار گرفته‌اند.

بر اساس گزارشاتی که از دولت آمریکا به دست آمده، ظاهراً این کشور تصمیم دارد تعرفه‌ای 25 درصدی را روی اجناس وارداتی از چین به تصویب برساند که در صورت عملی شدن آن بالا رفتن قیمت کنسول‌ها و دیگر لوازم مربوط به Gaming، دور از انتظار نیست.
این اولین باری نیست که تیم تحت مدیریت ترامپ دست به چنین کاری می‌زنند. ترامپ در حال حاضر یک تعرفۀ 10 درصدی را به تصویب رسانده بود که در نتیجۀ آن بعضی از کارت گرافیک‌های Nvidia و AMD که در چین تولید می‌شدند با افزایش قیمت روبه‌رو شده بودند. در صورت نهایی شدن طرح مربوط به تعرفۀ جدید، احتمالا باید شاهد بالا رفتن قیمت سیستم‌های Gaming برای جبران هزینه‌ها باشیم. 

ترامپ و تصویب تعرفه‌های جدید برای اجناس چینی

این اخبار در شرایطی به گوش می‌رسد که صنعت بازی‌های ویدئویی در حال آماده‌سازی خود برای معرفی نسل جدید کنسول‌‌های Gaming است. شرکت Sony در هفته‌های اخیر جزئیاتی از PlayStation جدید خود را به نمایش گذاشته و Microsoft هم تمرکز خود را بر روی نسل بعدی Xbox قرار داده است. با تکیه بر شایعات، می‌توانیم منتظر پرده برداری از محصولات این دو غول Gaming در مراسم E3 2019 باشیم. کنسول‌های Gaming در حالت عادی قیمت بالایی دارند و با به تصویب رسیدن تعرفه‌های جدید، قیمت آن‌ها بالاتر نیز خواهد رفت.
اتاق بازرگانی ایالات متحده قصد دارد در قالب یک همه‌پرسی، عملی کردن یا نکردن طرح تعرفۀ جدید را به خواست مردم واگذار کند. این همه‌پرسی کمی پیش از پایان E3 و در تاریخ 17 ژوئن برگزار می‌شود و در صورت تأیید عمومی، ممکن است در تاریخ 24 ژوئن به کار گرفته شود.
برای مشاهدۀ اخبار جدید در زمینۀ Gaming روی اینجا کلیک کنید.

تگ ها:

Trump E3 ترامپ

دیگر مطالب پیشنهادی:

متن دیدگاه

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد سایت شوید.

نظرات کاربرها:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده.